W okresie od stycznia 2019 do maja 2020 na forum Dziennika Wschodniego anonimowo zamieszczane były wpisy kłamliwe, obraźliwie i szkalujące władze gminy, radnych, pracowników urzędu, mieszkańców, księży oraz personel medyczny. Po zgłoszeniu wybranych wpisów do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku oraz zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa, Prokuratura ustaliła, że wpisy te dokonywane były z adresów sieciowych komputerów należących do Grzegorza L., Marzeny L.,  Haliny. S. oraz Grzegorza K. W 2020 roku Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki oraz Sekretarz Karolina Makuch złożyli prywatny akt oskarżenia przeciwko tym osobom. Sprawa o znieważenie i pomówienie toczyła się w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Kraśniku.

 Oskarżeni Grzegorz Lemiecha i Halina Sekuła przyznali się do dokonywania obraźliwych wpisów (treść zawartej ugody poniżej). Proces sądowy z oskarżonym Grzegorzem K. nadal trwa.

W ocenie pokrzywdzonych, żenującym jest fakt, że obraźliwe, wulgarne i prymitywne wpisy dokonywane były przez osoby zajmujące niegdyś wysokie stanowiska w Gminie. Zamieszczając komentarze osoby te logowały się na forum pod wieloma nickami zmieniając imiona, nazwy, a nawet pisząc w innym rodzaju. Ciekawy jest również fakt, że logując się pod różnymi nickami prowadziły dyskusję same ze sobą, niekiedy zadając pytania sami udzielali na nie odpowiedzi. W ten sposób sztucznie zwiększali liczbę komentujących i odwiedzających forum.

Ten internetowy hejt trwający prawie półtora roku zakończony został w sądzie. Szkoda tylko, że osoby które wielokrotnie obrażały innych w anonimowo zamieszczanych komentarzach musiały stanąć przed sądem, aby przeprosić za swoje haniebne działania i ich zaprzestać.