W dniu 11 listopada 2022 dokonano  uroczystego podniesieniu flagi państwowej na maszt, który powstał w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Patriotyczna inicjatywa, zrealizowana została pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia dla inicjatywy w internetowym głosowaniu.

Mieszkańcy naszej gminy wykazali się dużym zaangażowaniem, co pozwoliło pozyskać tutejszemu samorządowi środki na budowę masztu oraz flagę i w ten symboliczny sposób uhonorować poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny.

Celem głównym projektu „Pod biało-czerwoną”  jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.