Gminne zawody sportowo–pożarnicze jednostek OSP z terenu trzech gmin: Szastarka, Wilkołaz i Zakrzówek

W niedzielę 4 września  2022 r. na stadionie sportowym w Zakrzówku  odbyły się gminne zawody sportowo–pożarnicze jednostek OSP z terenu trzech gmin: Szastarka, Wilkołaz i Zakrzówek. W zawodach brało udział łącznie 18 drużyn w tym  jedna drużyna kobieca z OSP Wilkołaz. Uczestnicy zmagali się w dwóch dyscyplinach: sztafecie oraz w ćwiczeniu bojowym.

Z gminy Zakrzówek  do zawodów przystąpiło 6 jednostek OSP:  Majdan-Grabina, Rudnik Drugi, Rudnik Pierwszy, Sulów, Zakrzówek i Zakrzówek Wieś. Zawody uświetnił pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadziła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z  Sulowa.

Z terenu naszej gminy zawody zwyciężyła jednostka OSP Majdan-Grabina z rezultatem 106 pkt., która kolejny raz z rzędu zdobyła również  Puchar Wójta trzech gmin.

Ostateczna klasyfikacja: 

Miejsce: 1 – Majdan-Grabina                    

              2 – Rudnik Pierwszy

              3 – Sulów

              4 – Rudnik Drugi

              5 – Zakrzówek

              6 – Zakrzówek-Wieś

Na zakończenie zawodów wójtowie wręczyli puchary oraz nagrody finansowe dla drużyn OSP.

Do powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych zakwalifikowały się jednostki OSP Majdan-Grabina i Rudnik  Pierwszy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzimym jednostkom za godne reprezentowanie naszej gminy oraz za stałą współpracę i ciągłą gotowość do pomocy mieszkańcom.

Fot. D. Wajs