800 000 zł dla Gminy Zakrzówek na przebudowę targowiska!

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego do Gminy Zakrzówek trafi kolejna transza środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki wsparciu w wysokości 800 000 zł będziemy mogli wykonać przebudowę targowiska w miejscowości Zakrzówek – utwardzenie miejsc służących do prowadzenia handlu, wykonanie odwodnienia, budowa nowego oświetlenia wraz z przebudową ulicy Strażackiej oraz utworzenie miejsc parkingowych przy targowisku.

To już kolejny zastrzyk pieniędzy dla naszej gminy z budżetu państwa. W ramach Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych do Gminy Zakrzówek trafi z budżetu państwa w sumie 5 504 715 zł. Dzięki tym środkom są i będą realizowane ważne dla naszych mieszkańców inwestycje. Otrzymane w 2020 roku środki w wysokości 4 704 715 zł zostały przeznaczone na inwestycje drogowe oraz budowę nowoczesnego przedszkola.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to bezzwrotne wsparcie rządowe dla samorządów, stanowiące szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.